Перша половина 2016 року була багата на здобутки для українського ґо на європейській арені:
– успішний виступ на 21-му юнацькому чемпіонаті Європи 2016 в Сербії,
– український фінал у кваліфікаційному турнірі на звання європейського професіонала,
– друге місце у турнірі “Гранд Слем” у Німеччині,
– четверте місце на 37-му чемпіонаті світу з ґо в Китаї,
– перемога у Командному чемпіонаті Європи з ґо “Pandanet”, фінал якого нещодавно завершився у Санкт-Петербурзі.
Чудово виступила збірна України на Юнацькому Чемпіонаті Європи у Сербії в березні. Майже всі дітлахи виграли більше половини своїх партій. Валерій Крушельницький посів друге місце у групі до 16 років, Олександр Єрошкін посів 6-е місце у групі до 20 років, а Поліна Крушельницька – 9-е місце у групі до 12 років. Кияни показали, що секція КПДЮ відродилась та розвивається далі. Сформована когорта молодих талановитих гравців ґо, які випробовують свої сили на міжнародній арені.
У березні ж відбулась ще одна неймовірна подія – український фінал у третьому кваліфікаційному турнірі за звання Євро Про! Качановський Артем та Кравець Андрій відчайдушно боролись, проте цього разу вдача посміхнулась саме Артему, він переміг і став першим європейським професіоналом з України! Очікуємо, що наступного року Андрій так само здобуде це високе звання. Обидва хлопці – вихованці “Школи інтелектуальних ігор” Рівненського міського палацу дітей та молоді.
Вже у травні Артем підтвердив, що для нього “1 про” – це не порожній звук і не раптова вдача, а реально підкріплене силою гри звання, адже на другому турнірі “Гранд Слем” у Берліні, де зібрались 12 найсильніших гравців Європи, він посів друге місце, поступившись лише Алі Джабаріну, теж 1 про, у фінальній грі.
Далі естафету успішності підхопив Кравець Андрій – у червні він посів 4-е місце на Чемпіонаті світу з ґо серед аматорів. Кращий результат серед гравців не з Азії: перше та друге місце посіли китаєць Бай Баоцзін та кореєць Кім Кібаек. До третього місця ж Андрію трішки не вистачило коефіцієнту, оскільки він мав таку саму кількість очок, як і тайванець Сюй Цзя Чжен, якому й дісталась бронза.
А на Ґо Конгресі, який щойно завершився у Санкт-Петербурзі, команда України виборола золото у фіналі Командного чемпіонату Європи з ґо “Панданет”. Цього сезону команда України 2015-2016 рр. була налаштована надсерйозно: серія переконливих перемог вивела наших хлопців на вищий щабель у відбірковому етапі, а їх виступ у фіналі довершив успіх. У складі команди традиційно грали: Качановський Артем, Кравець Андрій, Жураковський Богдан та Богацький Дмитро, проте цього сезону мав шанс підтвердити свою силу гри й запасний учасник – Кокозей Володимир.
Вітаємо переможців та чекаємо на майбутні успіхи українських гравців ґо в наступному сезоні!