Про Го. Випуск 1 (січень)

Командний чемпіонат Європи на сервері Панданет

Четвертий командний чемпіонат Європи розпочався 17 вересня 2013 року та триватиме до 20 травня 2014.

У чемпіонаті приймає участь 32 команди, які поділені на три ліги – А, В та С.

Screenshot - 21.кук01

У кожній команді може бути до 12 гравців, з яких обирається чотири для участі у кожному з 9 турів.

куеу

Фінал змагання буде проведено через чотирьох найкращих команд на 58-му Європейському Го-конгресі у Сібіу, Румунія у липні-серпні 2014 року.

Поки що Україна займає лідуюче положення. Одним із кроків до перемоги був неймовірний матч Україна-Росія, у якому українській команді вдалося показати надзвичайний результат – 4:0!

Партія Артем Качановський – Ілля Шикшин

Партія Андрій Кравець – Олександр Дінерштейн

Партія Богдан Жураковський – Дмитро Сурін

Партія Дмитро Богацький – Тимур Санкін

Також слід зазначити, що троє з чотирьох: Артем, Андрій та Дмитро – приймали участь у командному чемпіонаті світу!

yF_AtststststsCOVHhlIУкраїнська он-лайн Ліга Го

Українська онлайн ліга гри Го є об’єднанням гравців, які хочуть вчитися, розвиватися, допомагати один одному в кращому розумінні гри Го, та займаються поширенням та популяризацією Го в Україні.

Ліга об’єднує гравців з України, з усіх верств суспільства, робить їх ближче один до одного і пропонує підтримку та дружню атмосферу, щоб грати, вчитися, і заводити нових друзів.

Все що тут відбувається здійснюється за ініціативою групи добровольців, які постійно працюють за для розвитку гри Го в Україні.

Приєднуйтеся всі кому це не байдуже.

Переможці перших двох сезонів (1-25 грудня та 1-25 січня):

3Pi_coqVcME

Місія

– Наша мета: Спільними зусиллями покращити навики гри в Го, та створити платформу за допомогою якої гравці, які не мають доступу до формального навчання, зможуть безкоштовно тренуватися в організованому порядку з навчальними іграми, розборами партій, а також щотижневими лекціями…
Ми сподіваємося, що ця ліга буде взмозі допомогти учасникам стати кращими гравцями в Го.

– Дивіз: Найкращий спосіб чогось навчитися – це навчити когось.

Часті питання

– Що таке українська онлайн ліга гри Го?

Українська онлайн ліга гри Го є об’єднанням гравців, які хочуть вчитися, розвиватися, допомагати один одному в кращому розумінні гри Го, та займаються поширенням та популяризацією Го в Україні. Ліга об’єднує гравців з України , з усіх верств суспільства , робить їх ближче один до одного і пропонує підтримку та дружню атмосферу , щоб грати , вчитися, і заводити нових друзів. Вона знаходиться під керівництвом групи добровольців , які постійно працюють , щоб забезпечити кращий інтернет досвід від гри в Го.

Ліга – це щомісячний турнір для гравців усіх рівнів , які хочуть серйозно грати в гру та ставати в ній кращими. Ліга забезпечує пірамідальну структуру класів з сильнішими та найбільш активними гравцями на вершині та початківцями в нижній частині. Система нарахування балів винагороджує активність , як і перемоги , і цим самим дає стимул для всіх , щоб грати настільки активно, наскільки це можливо. Отримавши досить високе місце в своєму класі Ви можете просунутись на наступний більш високий рівень, тобто в наступний клас. Всі ігри граються без фори, що дає більш слабким гравцям цінну можливість грати з більш сильними гравцями, і в результаті отримати їхню оцінку гри та настанови. Ігри в лізі повинні гратися повільно , і розбір партії після гри наполегливо рекомендується, особливо при проханні слабшого гравця.

– Як приєднатися ?

Зареєструватися на наступний сезон у відповідній темі в групі УФГО: https://vk.com/ukrfgo
Адміністратор після опрацювання реєстрації зв’яжеться з Вами і призначити вам участь у відповідному класі.

– Хто може приймати участь в “Українській онлайн лізі Го”

В лізі можуть приймати тільки гравці з України.

– Чи є в лізі якась оплата?

Ні, реєстрація та участь в лізі абсолютно безкоштовні.

– Як грати ігри?

Всіх ігри ліги граються в українській кімнаті на сервері KGS. Ігри повинні бути , як мінімум , 30 хвилин основного часу і принаймні 5×30 бойомі . Тільки матчі , зіграні з членами того ж класу підраховуються в результатах. Ви можете грати свої ігри в будь-який час, коли зможете домовитися, чи знайти суперника.

– Як повідомляти про результати?

Гравець, який виграв гру робить відповідний запис від свого імені в спеціальній темі де повідомляються результати на поточний місяць. Запис має містити інформацію, хто з ким грав і хто переміг.

– Чи є мінімальна кількість ігор, які потрібно зіграти?

Так, ви повинні грати принаймні 4 гри кожен місяць.З кожним гравцем зі своєї групи можна грати 2 гри. Активним вважається гравець, який зіграв більше 50% ігор у своій групі. Якщо ви зіграли менше 4 гри впродовж місяця , ви вибуваєте з ліги. Однак ви можете все ще продовжити на наступний місяць, але ви повинні будете почати знову з найнижчого класу.

– Яким чином відбувається просування / пониження в класах?

Кожного місяця кращі гравці одного класу просуваються на наступний більш високий клас , а ті хто внизу класу переходять на один клас нижче . Кількість гравців, які переходять з класу в клас може відрізнятися в різних класах, так як у нижніх класах більше гравців, ніж у вищих. Примітка: зміна класу відбувається після вилучення неактивних гравців.

– Як бали нараховуються ?

Нарахування балів за перемогу залежить від того, це перша чи друга перемога над супротивником. За першу перемогу присуджується 3 бали , за другу 2 бали. 1 бал нараховується за кожну поразку.
Бали за навчальні ігри – 2 бали за гру для гравців з групи альфа, 1 бал – бета та гамма.

– Що робити , якщо два гравці мають однакову кількість балів ?

Адміни можуть вибрати переможця на основі : – загальної кількості ігор,- ігор один проти одного, – загального коефіцієнту виграшу.

– Чи є можливість отримати додаткові бали?

Так. Додаткові бали можна отримати за виконання різноманітних навчальних завдань.

– Коли можна грати ігри?

Ігри повинні бути зіграні з 1 по 25 число включно поточного місяця.

– Чи відбуваються зміни в правилах в різних сезонах?

Можуть бути уточнення та невеликі зміни в правилах в залежності від сезону та кількості гравців.
Більш детальна інформація міститься в описі кожного сезону.

– Чи існує якесь додаткове навчання, де можна навчитися грати в Го?

Так. Паралельно онлайн лізі функціонує онлайн школа Го, як частина цієї ж ліги. Вона теж є безкоштовною, проте має жорсткі вимоги і правила щодо участі, активності та відповідальності, щодо виконання поставлених завдань. Тому варто подумати, чи готові Ви дійсно наполегливо вчитися, перед тим як туди вступати. Більш детально про це можна дізнатися в описі “Української Онлайн Школи Го”.

– Чи є призи ? Якщо це так , хто спонсори ?

Так є. Ми намагаємося знайти спонсорів кожен місяць , щоб запропонувати навчальні ігри . Ми покладаємося на спонсорів і на призи , а якщо немає спонсорів , не буде ніяких призів. Є три основні призові категорії: 1) найкращий гравець, 2) найактивніший гравець, 3) найкращий вчитель.
Можливі призи:
– навчальна ігри з гравцями різних рівнів
– уроки Го через інтернет
– участь в живих турнірах
– участь в таборах та зборах по го
– матеріальна винагорода
– грамоти, медалі, кубки, сувеніри
– та ін…

– Турнір ліги

Ліга запрошує активних гравців для участі в спеціальному турнірі , який проводиться кожні 6 місяців (червень і грудень). Турнір є 1-2 денним масовим заходом. Запрошення видається , коли ви активний гравець у лізі протягом більше 3 місяців 6 місячного циклу та маєте хорошу репутацію в лізі.

– Чи можу я змінити мій нік?

Ви можете змінити ім’я , але тільки наступного місяця. Це тому , що результати гри прив’язані до прізвиськ , а також для запобігання плутанини в лізі.

– Що , якщо хтось тікає чи поводиться некоректно?

Взагалі в лізі немає жодних підстав , щоб тікати , і ви повинні почекати 5 хвилин для їх повернення. Якщо , проте пізніше вони відмовляються відновити гру, або якщо ваш противник некоректно себе поводить , будь ласка , зверніться до адміністратора , щоб прояснити проблему. Це важливо для ліги підтримувати дружню атмосферу і погане поводження не є прийнятним.

– Як мені вийти з ліги ?

Ви можете вийти в будь-який час , але ми не можемо видалити вас з поточного місяця, тому що це також впливає на результати ваших супротивників.

– У мене є скарги , питання або пропозицію. Як я можу уявити це ?

Ви можете використовувати групу УФГО або просто зв’язатися з одним з адміністраторів .

– Як я можу допомогти?

Ліга завжди шукає активних гравців , які допомагають розвитку Го, і якщо ви сприяєте , що атмосфера в кімнаті і в іграх є спортивною і доброзичливою , ви вже допомагаєте . Ви також відмінно допомагаєте , якщо ви розбираєте партії, які ви грали , щоб допомогти слабшим гравцям . Крім того , ви можете допомогти , розповідаючи своїм друзям про Українську онлайн лігу Го .

Якщо ви хочете зробити більше , ніж це , ви могли б допомогти з призами в лізі, як вчитель по грі для переможця класу, книгами по Го або як завгодно. І останнє , але не менш важливо , даючи адміністраторам деякий зворотний зв’язок , цемтеж є, одним з кращих способів допомогти . Ми раді працювати краще , але … ми можемо тільки зробити це , якщо ви повідомите нам , що потребує поліпшення . Розкажіть , що у вас на думці – ми робимо це для вас. Спасибі!

pTofMPkQ-9I

Кросворд – альтернативна форма вивчення теорії та перевірки своїх знань. (російською мовою)Pustoy_krossvordПо горизонтали:

1. Обмен территориями или группами в Го. 2. Сколько камней живет в углу по второй линии? 3. Сохранение инициативы, ходы, требующие ответа от противника. 4. Самый звездный пункт из всех звездных пунктов. 5. Ход в 5-4. 6. Начальная стадия игры. 7. Атака угла. 8. Что нужно учить, чтобы стать первым даном, и забыть, став им? 9. Скрытая возможность, которая может быть реализована при определенных условиях. 10. Один из древнейших титулов в Го.

 По вертикали:

1. Формы распространения. 2. Форма после съедения одного камня. 3. Прилипание. 4. Сколько камней живет по стороне на второй линии? 5. Кто владеет этим, тот выигрывает партию. 6. Мастерский ход. 7. Ситуация, когда группа без двух глаз может выжить. 8. Взаимозаменяемые ходы. 9.  Легкая эластичная форма. 10. Коневая форма распространения.

yFvv_ACOVHhlI

“1 кю”. Сун-Ва Хон

Нечасто вдається знайти художню книгу про Го, в якій би настільки сильно доля головних героїв залежала від цього заняття. Зазвичай Го вводять в сюжет для того, щоб надати більше азіатського духу певним сценам, або ж, щоб провести паралелі між ходами в партії і подіями твору.

У цій же новелі все зовсім інакше. Можна навіть сказати, що головний герой – зовсім не хлопець, про якого йде мова протягом всієї розповіді, не його друзі, не дівчина і не сім’я. Основа цього маленького вигаданого світу – Го.
Автор дуже точно показує, що в житті, як і на гобані, не можна ставити два камені поспіль, вибирати два напрямки одночасно і бути відразу в декількох місцях. Вибираючи для себе одну долю, доводиться відмовитися від всіх інших альтернатив.

Книга буде цікава як найсильнішим майстрам, так і абсолютно не знайомим з грою людям. Деякі гравці саме так і познайомилися з Го.

«Якби життя було партією в Го , як би я хотів змінити свій перший хід».

 

“Стиль дракону”. Дженіс Кім, Джеонг Су-Юн

У даній книзі дуже добре показані типові помилки , які відрізняють слабкого гравця від сильного.

Страх, тривога, жадібність, неуважність і т.д. – всього сім небезпек і вісім таємниць. Подолавши перші і пізнавши другі, будь-який гравець зможе піднятися на новий рівень майстерності і поглянути на Го абсолютно новими очима.
Одна з небагатьох книг, перечитувати які корисно на будь-якому рівні і дізнаватися все нові і нові речі у вже безліч разів перечитаних строках.

yF_ACOVe66e6HhlI

Партії одного з найсильніших українських та європейських гравців – Артема Качановського, 6 дан.

Перша партія – з командного чемпіонату світу, яку Артем грав проти дуже сильної, та не менш гарної представниці Австралії – Джоанни Міссінгхем, 6 професійний дан.

IMG_4199(для переходу до перегляду партії досить натиснути на зображення)

Друга партія – Артем Качановський проти Олександра Дінерштейна, 3 професійний дан.

hJcZsC_YiKo

25 грудня 2013 року у місті Гуанчжоу (Китай) завершився перший світовий командний турнір. У ньому взяли участь понад 16 команд з усього світу, як професіонали, так і аматори. Це унікальна подія у світі Го. Аматори не тільки змогли зустрітися з найсильнішими гравцями, але й отримати безцінний досвід, граючи з професіоналами на рівних.

Змагання проходило в два етапи: відбіркові тури та основний турнір. Приємно відзначити досягнення української команди, яка не тільки пройшла в основний турнір, але й чудово показала себе в партіях зі значно сильнішими гравцями, в тому числі і професіоналами. Нам є чим пишатися!

У фіналі, як і очікувалося, боролися команди Китаю та Кореї. Організатори творчо підійшли до проведення фінальної партії. Вона проходила на одній дошці, а вибір кожного ходу був колективним рішенням всієї команди з трьох чоловік. Шість гравців рівня 9 професійного дана за одним гобаном – це, як мінімум, цікаво!

В результаті змагання переможцем стала одна з команд Кореї, а команди з Китаю зайняли друге та третє місця. Загальний призовий фонд турніру склав близько  825 000$, з яких 330 000$ отримали гравці команди-переможця.

Декілька партій з цього турніру.

Перша партія за 3 місце

Друга партія за третє місце

Партія фіналу, яка вирішувала долю $330 000!!!

yF_ACOV11HhlI

Талановита київська дівчина – Ганна Ісаєнко, яка до того ж досить добре грає в Го, створила серію портретів українських гравців.

2Z14W9eIQoApLTOPm4mLRY1ZHmJHPdP4YJEKxazm-7QQ

Над випуском працювали:

Ірина Світлична

Олександр Вітер

Олег Почигайло

Павло Степанський