Опис та правила “Української онлайн ліги Го”

Лого УФГоМІСІЯ:

Українська онлайн ліга гри Го є об’єднанням гравців, які хочуть вчитися, розвиватися, допомагати один одному в кращому розумінні гри Го, та займаються поширенням та популяризацією Го в Україні.
Ліга об’єднує гравців з України, з усіх верств суспільства, робить їх ближче один до одного і пропонує підтримку та дружню атмосферу, щоб грати, вчитися, і заводити нових друзів.

Наша мета: Спільними зусиллями покращити навики гри в Го, та створити платформу за допомогою якої гравці, які не мають доступу до формального навчання, зможуть безкоштовно тренуватися в організованому порядку з навчальними іграми, розборами партій, а також щотижневими лекціями…
Ми сподіваємося, що ця ліга буде взмозі допомогти учасникам стати кращими гравцями в Го.

Дивіз: Найкращий спосіб чогось навчитися – це навчити когось.

———————————————————————————————————-

ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ:

Що таке українська онлайн ліга гри Го?

Українська онлайн ліга гри Го є об’єднанням гравців, які хочуть вчитися, розвиватися, допомагати один одному в кращому розумінні гри Го, та займаються поширенням та популяризацією Го в Україні. Ліга об’єднує гравців з України , з усіх верств суспільства , робить їх ближче один до одного і пропонує підтримку та дружню атмосферу , щоб грати , вчитися, і заводити нових друзів. Вона знаходиться під керівництвом групи добровольців , які постійно працюють , щоб забезпечити кращий інтернет досвід від гри в Го.

Ліга – це щомісячний турнір для гравців усіх рівнів , які хочуть серйозно грати в гру та ставати в ній кращими. Ліга забезпечує пірамідальну структуру класів з сильнішими та найбільш активними гравцями на вершині та початківцями в нижній частині. Система нарахування балів винагороджує активність , як і перемоги , і цим самим дає стимул для всіх , щоб грати настільки активно, наскільки це можливо. Отримавши досить високе місце в своєму класі Ви можете просунутись на наступний більш високий рівень, тобто в наступний клас. Всі ігри граються без фори, що дає більш слабким гравцям цінну можливість грати з більш сильними гравцями, і в результаті отримати їхню оцінку гри та настанови. Ігри в лізі повинні гратися повільно , і розбір партії після гри наполегливо рекомендується, особливо при проханні слабшого гравця.

Як приєднатися ?

Зареєструватися на наступний сезон у відповідній темі в групі УФГО: https://vk.com/ukrfgo
Адміністратор після опрацювання реєстрації зв’яжеться з Вами і призначити вам участь у відповідному класі.

Хто може приймати участь в “Українській онлайн лізі Го”

В лізі можуть приймати тільки гравці з України.

Чи є в лізі якась оплата?

Ні, реєстрація та участь в лізі абсолютно безкоштовні.

Як грати ігри?

Всіх ігри ліги граються в українській кімнаті на сервері KGS. Ігри повинні бути , як мінімум , 30 хвилин основного часу і принаймні 5×30 бойомі . Тільки матчі , зіграні з членами того ж класу підраховуються в результатах. Ви можете грати свої ігри в будь-який час, коли зможете домовитися, чи знайти суперника.

Як повідомляти про результати?

Гравець, який виграв гру робить відповідний запис від свого імені в спеціальній темі де повідомляються результати на поточний місяць. Запис має містити інформацію, хто з ким грав і хто переміг.

Чи є мінімальна кількість ігор, які потрібно зіграти?

Так, ви повинні грати принаймні 4 гри кожен місяць.З кожним гравцем зі своєї групи можна грати 2 гри. Активним вважається гравець, який зіграв більше 50% ігор у своій групі. Якщо ви зіграли менше 4 гри впродовж місяця , ви вибуваєте з ліги. Однак ви можете все ще продовжити на наступний місяць, але ви повинні будете почати знову з найнижчого класу.

Яким чином відбувається просування / пониження в класах?

Кожного місяця кращі гравці одного класу просуваються на наступний більш високий клас , а ті хто внизу класу переходять на один клас нижче . Кількість гравців, які переходять з класу в клас може відрізнятися в різних класах, так як у нижніх класах більше гравців, ніж у вищих. Примітка: зміна класу відбувається після вилучення неактивних гравців.

Як бали нараховуються ?

Нарахування балів за перемогу залежить від того, це перша чи друга перемога над супротивником. За першу перемогу присуджується 3 бали , за другу 2 бали. 1 бал нараховується за кожну поразку.
Бали за навчальні ігри – 2 бали за гру для гравців з групи альфа, 1 бал – бета та гамма.

Що робити , якщо два гравці мають однакову кількість балів ?

Адміни можуть вибрати переможця на основі : – загальної кількості ігор,- ігор один проти одного, – загального коефіцієнту виграшу.

Чи є можливість отримати додаткові бали?

Так. Додаткові бали можна отримати за виконання різноманітних навчальних завдань.
Також додатково будуть нараховуватись по 1 балу за запрошених активних нових гравців в лігу (тобто тих, які встигнуть відіграти мін 4 гри за сезон)

– Проведення додаткових навчальних ігор.

– В загальний рейтинг будуть враховуватись 2 навчальні гри за сезон з гравцями значно слабшими за Вас.
– За кожну навчальну гру буде нараховуватись додатково 1 бал.
– Навчальні ігри будуть враховуватись при підрахунку рейтингу активності гравця.

Коли можна грати ігри?

Ігри повинні бути зіграні з 1 по 25 число включно поточного місяця.

Чи відбуваються зміни в правилах в різних сезонах?

Можуть бути уточнення та невеликі зміни в правилах в залежності від сезону та кількості гравців.
Більш детальна інформація міститься в описі кожного сезону.

Чи існує якесь додаткове навчання, де можна навчитися грати в Го?

Так. Паралельно онлайн лізі функціонує онлайн школа Го, як частина цієї ж ліги. Вона теж є безкоштовною, проте має жорсткі вимоги і правила щодо участі, активності та відповідальності, щодо виконання поставлених завдань. Тому варто подумати, чи готові Ви дійсно наполегливо вчитися, перед тим як туди вступати. Більш детально про це можна дізнатися в описі “Української Онлайн Школи Го”.

Чи є призи ? Якщо це так , хто спонсори ?

Так є. Ми намагаємося знайти спонсорів кожен місяць , щоб запропонувати навчальні ігри . Ми покладаємося на спонсорів і на призи , а якщо немає спонсорів , не буде ніяких призів. Є три основні призові категорії: 1) найкращий гравець, 2) найактивніший гравець, 3) найкращий вчитель.
Можливі призи:
– навчальна ігри з гравцями різних рівнів
– уроки Го через інтернет
– участь в живих турнірах
– участь в таборах та зборах по го
– матеріальна винагорода
– грамоти, медалі, кубки, сувеніри
– та ін…

Турнір ліги

Ліга запрошує активних гравців для участі в спеціальному турнірі , який проводиться кожні 1 раз в рік і називається “Битва Чемпіонів”. Турнір є 1-2 денним масовим заходом. Запрошення видається, коли ви активний гравець у лізі протягом більше 4 місяців в році та маєте хорошу репутацію в лізі.

Чи можу я змінити мій нік?

Ви можете змінити ім’я , але тільки наступного місяця. Це тому , що результати гри прив’язані до прізвиськ , а також для запобігання плутанини в лізі.

Що , якщо хтось тікає чи поводиться некоректно?

Взагалі в лізі немає жодних підстав , щоб тікати , і ви повинні почекати 5 хвилин для їх повернення. Якщо , проте пізніше вони відмовляються відновити гру, або якщо ваш противник некоректно себе поводить , будь ласка , зверніться до адміністратора , щоб прояснити проблему. Це важливо для ліги підтримувати дружню атмосферу і погане поводження не є прийнятним.

Як мені вийти з ліги ?

Ви можете вийти в будь-який час , але ми не можемо видалити вас з поточного місяця, тому що це також впливає на результати ваших супротивників.

У мене є скарги , питання або пропозицію. Як я можу уявити це ?

Ви можете використовувати групу УФГО або просто зв’язатися з одним з адміністраторів .

Як я можу допомогти?

Ліга завжди шукає активних гравців , які допомагають розвитку Го, і якщо ви сприяєте , що атмосфера в кімнаті і в іграх є спортивною і доброзичливою , ви вже допомагаєте . Ви також відмінно допомагаєте , якщо ви розбираєте партії, які ви грали , щоб допомогти слабшим гравцям . Крім того , ви можете допомогти , розповідаючи своїм друзям про Українську онлайн лігу Го .

Якщо ви хочете зробити більше , ніж це , ви могли б допомогти з призами в лізі, як вчитель по грі для переможця класу, книгами по Го або як завгодно. І останнє , але не менш важливо , даючи адміністраторам деякий зворотний зв’язок , цемтеж є, одним з кращих способів допомогти . Ми раді працювати краще , але … ми можемо тільки зробити це , якщо ви повідомите нам , що потребує поліпшення . Розкажіть , що у вас на думці – ми робимо це для вас. Спасибі!

 

———————————————————————————————————-

 

ПРАВИЛА “УКРАЇНСЬКОЇ ОНЛАЙН ЛІГИ ГО”

Наша мета: Спільними зусиллями покращити навики гри в Го, та створити платформу за допомогою якої гравці, які не мають доступу до формального навчання, зможуть безкоштовно тренуватися в організованому порядку з навчальними іграми, розборами партій, а також щотижневими лекціями…
Ми сподіваємося, що ця ліга буде взмозі допомогти учасникам стати кращими гравцями в Го.
Українська онлайн ліга Го є системою, яка спрямована на те, щоб заповнити цінну нішу в аматорському Го. Ми спробували створити конкурентоспроможну платформу , доступну для всіх гравців незалежно від рівня гри.

Основні принципи ліги

Викладання та навчання: З підвищенням сили гри в більшості класів , завжди будуть сильніші гравці, які можуть допомогти та навчити слабших гравців, а можливо навіть взяти когось під опіку, щоб підтягнути до свого рівня. Наприкінці кожної гри , наполегливо рекомендується , щоб сильніший гравець виділив час , щоб розглянути гру для слабшого гравця. Можна багато чого довідатися та навчитися, переглянувши гру разом .
Паралельно онлайн лізі функціонує онлайн школа Го, як частина цієї ж ліги. Вона теж є безкоштовною, проте має жорсткі вимоги і правила щодо участі, активності та відповідальності, щодо виконання поставлених завдань. Тому варто подумати, чи готові Ви дійсно наполегливо вчитися, перед тим як туди вступати. Більш детально про це можна дізнатися в описі “Української Онлайн Школи Го”.

Участь та активність: Ми підтримємо все, що пов’язано зі збільшенням кількості гравців у лізі. Ви можете попросити сильніших гравців , щоб подивитися на вашу гру та дали коментарі, ви можете приєднатися до інших ігор та зробити огляд гри, якщо у вас є час , а також бути доброзичливими та допомагати учасникам ліги ставати кращими та сильнішими. Крім того , система нарахування балів сильно винагороджує активність – ви отримуєте бали не тільки за перемогу, а і за поразку, так що ви можете легко домогтися хорошої позицію в класі незалежно від перемог, а і за активність, просто граючи багато ігор. Це зроблено для того, щоб ріст в силі гравців відбувався настільки швидко, як це можливо, а ключовим моментом цього є гра більшої кількості ігор, що ми і намагаємося мотивувати.

Ігрові правила

Кімната: Ігри повинні бути зіграні в «Українській» кімнаті на сервері гри Го KGS .

Терміни для ігор: Ігри повинні бути зіграні з 1 по 25 число включно поточного місяця.

Ви повинні грати принаймні 4 гри кожен місяць + 2 навчальні, якщо Ви знаходитесь у вищій групі.З кожним гравцем зі своєї групи можна грати 2 гри. Активним вважається гравець, який зіграв більше 50% ігор у своїй групі. Якщо ви зіграли менше 4 гри впродовж місяця, ви вибуваєте з ліги. Однак ви можете все ще залишитись на наступний місяць, але ви повинні будете почати знову з найнижчого класу.

Гравець, який виграв гру робить відповідний запис від свого імені в спеціальній темі де повідомляються результати на поточний місяць. Запис має містити інформацію, хто з ким грав і хто переміг.

Нарахування балів за перемогу залежить від того, це перша чи друга перемога над супротивником. За першу перемогу присуджується 3 бали , за другу 2 бали. 1 бал нараховується за кожну поразку
Бали за навчальні ігри – 2 бали за гру для гравців з групи альфа, 1 бал – бета та гамма.
Також можна отримати додаткові бали за виконання різноманітних навчальних завдань.

Проведення додаткових навчальних ігор.

– В загальний рейтинг будуть враховуватись 2 навчальні гри за сезон з гравцями значно слабшими за Вас.
– За кожну навчальну гру буде нараховуватись додатково 1 бал.
– Навчальні ігри будуть враховуватись при підрахунку рейтингу активності гравця.

Рівні

На даний момент Ліга складається з трьох рівнів: Альфа, Бета, Гамма, Дельта та паралельного класу “Школа Го”. В залежності від кількості гравців на одному рівні може бути декілька класів.

Класи

1) Альфа – вищий клас з найсильнішими гравцями, складається з 6 гравців
2) Бета – середній клас , складається з 9 гравців
3) Гамма – середній клас , складається з 9 гравців
4) Дельта – загальний великий клас початківців та нещодавно зареєстрованих і він немає ліміту по кількості гравців
5) Школа Го – паралельний клас для всіх бажаючих з будь-якого рівня, для серйозно налаштованих гравців які хочуть додатково розвиватися та піднімати свій рівень гри в Го.

Час від часу гравці з рівня Альфа можуть будуть посіяні в рівень Бета та Гамма . Якщо ви 1 дан + та вище і хочете приєднатися , ви можете почати з рівня Бета.

Просування / пониження по рівням

На даному етапі ми понижаємо 3 гравці з альфа рівня до бета -рівня. Це також означає, що топ 3 гравці з Бета переходить в Альфа. Таке саме відбувається в групах Бета-Гамма

З Гамми, ми понижаємо 3 гравці до рівня Дельта і такає кількість переходить з Дельти на рівень Гамма.
Пересування по рівнях відбувається кожен місяць.

Заради кращї наглядності:

просування + / пониження –
Альфа : 0 / 3 –
Бета : 3 + / 3 –
Гамма : 3 + / 3 –
Дельта: 3 +

Зона безпеки

Кращі 3 гравці Альфи захищені від пониження у рівні , в бета-та гамма-рівні 3 середніх гравця.

Як правило, ми спочатку виводимо всіх гравців, які не провели мінімальної кількості ігор, щоб залишитися в лізі, і тільки тоді проводимо пересування по класах. Якщо гравець вирішує кинути лігу, але зіграв мінімальну кількість ігор в цьому місяці ми будемо вважати його як звичайного гравця і видаляти його будем після просування / пониження . Може статися, що нам необхідно буде переміщувати додаткових гравців з рівня, щоб заповнити інші. В цих додаткових пересуваннях ми дивимося на активності (бали) гравців .

Можуть бути певні відхилення від вказаної системи. У цьому випадку буде зроблено оголошення про правила просування / пониження за цей місяць.

 

———————————————————————————————————-

Контроль часу традиційний – 30 хвилин + бойомі 5х30 секунд, проте за згодою гравців можна змінювати час.

Партії проводяться як вільні, але можна проводити і як рейтингові – за згодою гравців.

Всі партії проводяться на рівних (без фори)! Визначення кольору – нігірі. Комі білих – 6,5 очків.

По всіх питаннях звертатися до
Олега Почигайла – http://vk.com/mrpochuk

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on RedditEmail this to someonePrint this page