Опис та правила «Української онлайн ліги ґо»

Опис «Української онлайн ліги ґо»

«Українська онлайн ліга ґо» (далі -– ліга) є системою, що спрямована на заповнення цінної ніші дистанційного навчання та набуття турнірного досвіду в аматорському ґо для мешканців з усіх куточків України та незалежно від рівня їхньої гри та фінансової спроможності.
Усі партії ліги проводяться на серверах гри ґо в мережі Інтернет впродовж року. Ліга складається з окремих етапів – сезонів, що тривають приблизно місяць.
Учасники змагаються у кількох групах. За результатами кожного сезону відбувається міграція учасників між різними групами. (Система дещо схожа на систему ASR ліги.)
Переможці та найактивніші гравці сезонів здобувають право участі у фінальному титульному турнірі «Битва чемпіонів», де буде розіграно титул «Український онлайн Мейдзин».

Основні принципи ліги

Викладання та навчання
З підвищенням сили гри у кожній групі, завжди будуть сильніші гравці, які можуть допомогти та навчити слабших гравців, а можливо навіть взяти когось під опіку, щоб підтягнути до свого рівня. Наприкінці кожної гри наполегливо радимо приділити час та проаналізувати партію зі своїм супротивником – хай сильніший партнер у партії вкаже на основні напрямки для розвитку та помилки слабшому опоненту. Можна багато нового дізнатись та навчитись, переглянувши гру разом.
Ви можете попросити сильніших гравців, щоб подивилися на вашу гру та дали коментарі, ви можете приєднатися до інших ігор та зробити огляд гри, якщо у вас є час, а також бути доброзичливими та допомагати учасникам ліги ставати кращими та сильнішими.

Участь та активність
Ми підтримуємо все, що призведе до підвищення зацікавленості у лізі, збільшення кількості учасників, тощо. Крім того, активність винагороджується й системою нарахування балів – ви отримуєте бали не тільки за перемогу, а й за поразку. Це дозволяє легше посісти більш високе місце у своїй групі не тільки в залежності від перемог, а і завдяки великій кількості зіграних партій. Це зроблено для того, щоб ріст в силі гравців відбувався настільки швидко, наскільки це можливо, а більше зіграних партій – один із вирішальних моментів для росту. Саме це ми і намагаємось мотивувати.

Система ліги
Ліга має пірамідальну структуру груп-класів з сильнішими та найбільш активними гравцями на вершині та початківцями в нижній частині. Ліга складається з груп кількох рівнів: альфа, бета, гамма, дельта, тощо. Альфа – найсильніша група, бета – наступна за силою гри учасників, гамма – ще слабша і так далі.
У кожній групі певна обмежена кількість учасників, окрім найслабшої – стартової групи, звідки починають усі новачки ліги, і яка не обмежена у кількості гравців.
За результатами кожного сезону відбувається переміщення гравців між рівнями:
– по-перше, вибувають з ліги усі неактивні гравці (вони можуть повернутись у наступних сезонах, проте, вже знов зі стартової групи);
– по-друге, кілька найсильніших-найактивніших гравців кожної групи піднімається на рівень вище, а кілька найслабших-найменш активних, навпаки – понижуються на рівень. (Піднятись вище групи «Альфа» не можна, як і впасти нижче стартової групи.)

Правила ліги «Української онлайн ліги ґо»

  1. Усі партії «Української онлайн ліги ґо» відбуваються в національній “Українській” кімнаті на серверах KGS або OGS. Партії ліги можуть бути, як рейтинговими для серверу, так і вільними – за домовленістю гравців. У чаті партії обов’язково пишіть «Українська онлайн ліга ґо», щоб уникнути непорозумінь, щодо того, чи йде партія у залік.
  2. Основний час на обмірковування ходів – 30 хвилин кожному партнеру; бьойомі – 5 періодів по 30 секунд. Правила підрахунку очок – японські, комі – 6,5 очок. Колір – бажано ніґірі, але не обов’язково.
  3. Реєстрація нових учасників та/або таких, що вибули раніше, можлива з будь-якого сезону і відбувається на сторінці події у соціальній мережі. До участі допускаються лише мешканці України. Усі новачки потрапляють до загальної стартової групи. Якщо ви гравець рівня 1 дану або вище, то ви можете одразу почати з групи «Бета».
  4. Сезон, як і реєстрація до нього, триває кожного місяця з 01 по 25 число включно. З 26 числа і до кінця місяця опрацьовуються всі результати, підраховуються набрані очки та відбувається переміщення учасників між групами.
  5. Учасник має зіграти не менше 4 партій під час сезону. Якщо ви зіграли менше 4 партій у сезоні – ви вибуваєте з ліги, проте ви можете зареєструватись повторно у наступних сезонах і стартувати з найнижчої групи. З одним і тим самим гравцем впродовж одного сезону можна зіграти 2 рази (усі інші партії з тим самим гравцем і у тому ж сезоні не будуть враховані в очковому заліку). Активним вважається учасник, що зіграв від 50% партій у своїй групі.
  6. Очки за партію нараховуються наступним чином: якщо це перша перемога проти гравця у поточному сезоні, то нараховується 3 очка, якщо друга – 2 очка; за поразку завжди нараховується 1 очко.
  7. Фіксація результатів партій відбувається на сторінці події у соціальній мережі. Запис робить гравець, що виграв партію.
  8. Наполегливо радимо зробити аналіз партії після гри.
  9. Переможець та найактивніший гравець сезону здобувають право участі у фінальному титульному турнірі «Битва чемпіонів».

Особливості ліги 2018 року

У кожній групі, окрім стартової, маємо по 10 учасників. Підвищення / пониження рівня учасників відбувається для 2 найсильніших та найслабших гравців групи відповідно.

Реєстрація в лігу 2018 року та фіксація результатів партій відбувається на сторінці події у соціальній мережі Facebook:

Зразок для реєстрації:
Прізвище, ім’я, по-батькові:
Сервер, нік та ранг:
e-mail:
Facebook:
Viber:
Звідки ви:
Дата народження:

Зразок повідомлення результатів (результат після партії повідомляє переможець):
Група: Альфа, Бета, Гамма
Дата гри:
Учасники: Гравець1 – Гравець2
Перемога: Гравець1
Сервер: KGS або OGS

Адміністратори ліги, до яких можна звернутись із запитаннями та пропозиціями: